Zeb Vance Honor Roll

Dec. 29, 2012 @ 07:17 PM

The 2012-2013 awards list for first nine weeks has been announced for Zeb Vance Elementary School.

 

Z Team

Kindergarten

Davis/Campbell-Harris: Xavier Bowen, Gabrielle Devine, Monserratt Perdoma Dominguez, Devin Edwards, Davis Faulkner, Saniya Hicks, Juelz Holden, Haley James, Simon Rodriguez Jimenez, Zoe Johnson, Joshua Mendoza Mata, Saydeline Barron Mejia, Kayden Roberts, Dylan Satterwhite, Dramil Simmons, Harold Timberlake, Keturah Waddell, Ka’Rene Williams, Hunter Woodlief

Suther/P. Hicks: D’Zayvia Colbert, Jonathan Edwards, Henry Gracia, Courtney Harp, Madison King, Tamiya King, Orquidia Martinez, Qi”Mya Shearin, Stevie Richardson, Pearla Tabor

Pennington/Blacknall: Kaleah Bullock, Donnell Foster, Jhanayia Goode-Harrell, Tavion Harris, Michelle Hernandez-Segundo, Kiara Hernandez, Quindarius Hester, Ronasia Kearney, Jakiya Kelly, Kaylee Kingsberry, Ziya Perry, Jesse Sanford, Jonas Tant, Lauren Taylor, Hailey Watson, Junious Wimbush II, Madison Woodlief

First Grade

Currin/Pulley: Edwin Alvarado Romero, Ahnysha Bullock, Francisco Guana Diaz, Hulayna Gilbert, Caleeya Harris, Ashley Hennessey, Amia Plummer, Saniyah Rogers, Jada Scott, Andrea Villa Gallardo

Smith/Faines: Gary Faulkner, Ny’Kavon Hayes, Dwayne Southerland, Rahmel Taylor, Angela Verdugo Salas, Elijauron Williams

Hanson/Rice: Kaelin Brown, Tyrese Burt, Kaden Camp, Kahmari Dunston, Natividad Guana-Diaz, Malik McGee, Tania Plummer, Addison Stainback, Jeffrey Strong

Second Grade

Landen/Frazier: Jacob Dement, Liz Diaz, Blake Hicks, Khalil Hicks, Skylynn Mustian, Rhiannon Ramsey, Dallas Roberson, Lillian Stainback, Isreal Terry, Coleman Wiesner

Willis/Frazier: Charles Eugene, Joshua Wimbush

Simpson/Ward: Sav’ion Alston, Baltazar Fernando, Andre’ Harris, Nevaeh Leming-Green, Jada Lozada, Jerry Stanton Jr.

Third Grade

Barnes/Somerville: Justin Gregory, Taylor Hammock, Chris Overton, Morgan Strickland

Tyburski/Somerville: Hailey Boone, Jordan Edwards, Levi Eustler, Jane Faulkner, Azaria Hargrove, Jada Lewis, Alexander Peoples, Taylor Thompson, Devon’ta Williams

Kanouff/Somerville: Allison Harp, Kailey Hayes, Hunter Stanton

Fourth Grade

Waite: Dustin Pulley, Stephanie Salazar, Makayla Williams, Diamond Williams

Stallings: Maegan Faulkner, De’Ja Howard, Courtney Kuntz, Joel Lewis, Cheyenne Owen, Asha White, Malik Williams

Murphy: Adrian Aguilera, Ashland Carroll, Rebecca Currin, Xavier Hicks, Jackson Hopper, Rosanna Kanouff

Fifth Grade

Faulkner: Asia Loyd

Farmer: Amy Isidro, Denzel Veerasammy, Jhaiiheeim Wilkins

Rubin: Kristophe’ Burwell, Victoria Glasscock, Robert Hopper, Jolvin Kingsberry, Brayden Patterson, Makayla Starke, Noah Terry, Haley Williams, Rielly Wortham

Moss: Sam Beckwith, Tyjee Covington, Quentin Glover, Jarrod Harris, Terell Hunter, MaKayla Matthews

 

Perfect attendance

Davis Faulkner, Zoe Johnson, Harold Timberlake, Keturah Waddell, Ka’Rena Williams, D’Zayvia Colbert, Henry Gracia, Tamiya King, Oriquidia Martinez, Makia Sneed, Pearla Tabor, Kaleah Bullock, Andres Garrafa Acosta, De’Andre Glover, Ronasia Kearney, Jakiya Kelly, Kaylee Kingsberry, Ziya Perry, Lauren Taylor, Ahnysha Bullock, Saniya Rogers, Jada Scott, Andrea Villa Gallardo, Janashia Alston, Daveon Bullock, Emma Buzzard, Gary Faulkner, Tynijah Hargrove, Ny’Kavon Hayes, Jonathan Kuntz, Sincere Leming Green, Rahmel Taylor, Angela Verdugo-Salas, Elijauron Williams, Tyrece Burt, Kaden Camp, Jeffrey Potts, Marcellus Scott, Amarion Cooper, Blake Hicks, Dallas Roberson, Dillion Baskerville, Charles Eugene, Bradley Patterson, Marvin Alvarado Romero, Angel Jones, Nevaeh Leming-Green, Jada Lozada, Dalton Tatum, Marleni Arendida-Ortega, Jane Faulkner, Jessica Hernandez, Tahya Johnson, Christian Jones, Jaheim Slade, Khalisha Baskerville, Noah Cummings, Elijah Harris, Austin Hicks, Chris Overton, Mary Gilbert, Darion Leming Green, Christopher Potts, Ryan Faulkner, Lilizbeth Lopez, Rebecca Currin, Tylor Eaton-Waters, Xavier Hicks, Rosanna Kanouff, Marilyn Mata, Dawson Cummings, Diamonte Jones, Jordan Jones, Denzel Veerasammy, Jhaiiheeim Wilkins, Christopher’ Burwell, Brayden Patterson, DeMarcus Roberts

 

Principal List

Dustin Pulley, Rosanna Kanouff, Robert Hopper, Jolvin Kingsberry, Makayla Starkie, Haley Williams

 

Gold Team

Kindergarten: Jayson Baskerville, Chloe Dement, Marco Hernandez Jr., Tiana Hargrove, Haylie Hollowell, Sahjae Jones, Rodney Kearney Jr., Alexandra Salazar-Villa, Shya Sidney, Quenti’Yanna Simmons, Aniya Slade, Uziel Sosa, Amaya Williams, Jamileth Yoshizaki Acosta, Xavier Bowen, Gabrielle Devine, Dakota Dickerson, Monserratt Perdoma Dominguez, Devine Edwards, Davis Faulkner, Jy’Nyjiah Green, Saniya Hicks, Juelz Holden, Haley James, Simon Rodriguez Jimenez, Zoe Johnson, Joshua Mendoza Mata, Saydeline Barron Mejia, Kayden Roberts, Dylan Satterwhite, Harold Timberlake, Ka’Rena Williams, Hunter Woodlief, Josiah Batchelor, D’Zayvia Colbert, Jonathan Edwards, Henry Gracia, Courtney Harp, Mc Kenzie Heath, Todd Hedgepeth, Connor Hicks, Jordan Ivey, Madison King, Tamiya King, Joseph Kingsberry, Orquidia Martinez, Joseph Mata, Qi’Mya Shearin, Stevie Richardson, Makia Sneed, Pearla Tabor, Giovanni Bautista-Vargas, Kaleah Bullock, Donnell Foster, Andres Garrafa Acosta, De’Andre Glover, Tavion Harris, Michelle Hernandez-Segundo, Kiara Hernandez, Quindarius Hester, Ronasia Kearney, Jakiya Kelly, Kaylee Kingsberry, Kaydee Lassiter, Ziya Perry, Jesse Sanford, Kurt Simmons, Jonas Tant, Lauren Taylor, Hailey Watson, Madison Woodlief

First Grade: Anthony Allen, Edwin Alvarado Romero, Olyel Barron-Mejia, Ahnysha Bullock, Layla Faulkner, Osvaldo Figueroa Jr., Francisco Guana Diaz, Hulayna Gilbert, Ashley Hennessey, Dahaven King, Amia Plummer, Melina Rodriguez-Cedeno, Saniya Rogers, Jada Scott, Andrea Villa Gallardo, Thomas Winters, Janashia Alston, Gary Faulkner, Jamiya Fitts, Tynijah Hargrove, Ny’Kavon Hayes, Philip Hunt, Tenell Hunter, Sincere Leming Green, Jose Mendoza Mata, Javone Price, Carla Renteria, Dwayne Southerland, Rahmel Taylor, Skye Tuck, Angele Verdugo Salas, Elijauron Williams, Lorenzo Baltazar, Elijah Beal, Kaelin Brown, Tyrese Burt, Kaden Camp, Kahmari Dunston, Natividad Guana Diaz, Tyrece Hayes, Joshua Jenks, Jordan Jones, Malik McGee, Rafael Morales, Tania Plummer, Jeffery Potts, Marcellus Scott, Addison Stainback, Jessica Strickland, Jeffrey Strong, Janiya Wilkins

Second Grade: Symiah Alston, Hannah Ashworth, Daniel Badillo, Kyra Bou, Amarion Cooper, Jacob Dement, Lola Foster, Liz Diaz, Blake Hicks, Khalil Hicks, Keyonna Morgan, Skylynn Mustain, Rhiannon Ramsey. Dallas Roberson, Dustin Roland, Lillian Stainback, Isreal Terry, Dylan Thomas, Coleman Wiesner, Devine Williams, Xiyahna Alston, Dillion Baskerville, Justin Crockett, Eliana Diaz, Charles Eugene, Jazmin Holmes, Tenigh Kelly, Eathan LaFrance, Alex Martinez-Sosa, Kylie Newhouse, Bradley Patterson, Kahziah Ragland, Zequan Richardson, Keil Samonte, Elijah Taylor, Alyssa Thomas, Laura Thomas, Joshua Wimbush, Sav’ion Alston, Marvin Alvarado Romero, Fernando Baltazar, Austin Edwards, Camryn Foster, Andre’ Harris, Kristin Hunt, Nevaeh Leming-Green, Jada Lozada, Jamayer Powell, Joana Ramos Badillo, Waylon Smith, Jerry Stanton Jr., Dalton Tatum, Tristan Taylor, Antavious Williams, Jennifer Wright

Third Grade: Marleni Arendida-Ortega, Hailey Boone, Blake Dickerson, Jordan Edwards, Levi Eustler, Jane Faulkner, Azaria Hargrove, Imoni Henderson, Jessica Hernandez, Jada Lewis, Alexander Peoples, Nate Ragan, Jaheim Slade, Taylor Thompson, Devon’ta Williams, Khalisha Baskerville, Tiaira Covington, Justin Gregory, Taylor Hammock, Austin Hicks, Christopher Kingsberry, Messiah McCrae, Christopher Overton, Olivia Rollins, Morgan Strickland, Oswaldo Amaya, Ayla Burke, Mary Gilbert, Allsion Harp, Kailey Hayes, NyKaleia Hayes, Darion Leming Green, Jason Lewis, Jonathan Macedo, Alexandra Mendoza, Christopher Potts, Tyler Wilson

Fourth Grade: Ryan Faulkner, Lacie Heath, Stephanie Salazar, Ny’Asia Taylor, Ben West, Makayla Williams, Diamond Williams, Courtney Bagby, Katrina Bass, William Dickerson, Maegan Faulkner, Damarius Harris, De’Ja Howard, Courtney Kuntz, Joel Lewis, Lilizbeth Lopez, Cheyenne Owen, Daniel Thomas, Asha White, Adrian Aguilera, Ashland Carroll, Aaliyah Carter, Rebecca Currin, Jordan Dunn, Amari Green, Xavier Hicks, Jackson Hopper, Rosanna Kanouff, Brandon King, DeNisse Velazquez

Fifth Grade: Dawson Ayscue, Sabrina Bass, Taylor Dement, Megan Dickerson, William Ellis, Katelynn Hennessey, Cristina Hernandez, Maria Hernandez, Eljah Johnson, Jabari Jones, Asia Loyd, Marilyn Mata, Jackson Royster, Christian Sanford, Taylor Strickland, Dynasty Williams, Marques Bhansingh, Jatavious Boyd, Lamaurice Bridges, James Davis, Justin Dement, Amy Isidro, Diamonte Jones, Jordan Jones, Bryanna Kingsberry, Dylan Loznicka, Alisha Pulley, Daniel Hezra Veerasammy, Destiny Weaver, Jhaiiheem Wilkins, Tony Bou, Christophe’ Burwell, Victoria Glasscock, Amber Griffin, Maci Hawks, Robert Hopper, Tiona Johnson, Mollie Joyner, Jolvin Kingsberry, Brayden Patterson, DeMarcus Roberts, Makayla Starkie, Noah Terry, Carissa Vasquez, Haley Williams, Bryanna Wilson, Rielly Wortham

Jordan: Keonna Cannady, Johnathan Clark, Robert Durham, Lukas Maynard, Bruce McClinton, Omarion Pierce, Samore Sims, Amir Winston

Moss: Sam Beckwith, Tyjee Covington, Quentin Glover, Jarrod Harris, Terell Hunter, Chad Lassiter,  Makayla Matthews