Zeb Vance Elementary School achievements

Jun. 01, 2013 @ 06:25 PM

 

Z Team Awards

 

Kindergarten

Davis/Campbell-Harris — Elvis Aguirre, Lanita Cooke, Gabrielle Devine, Dakota Dickerson, Monserratt Perdomdo-Dominguez, Davis Faulkner, Saniya Hicks, Juelz Holden, Haley James, Simon Rodriguez Jimenez, Joshua Mendoza Mata, Kayden Roberts, Harold Timberlake, Keturah Waddell, Ka Rena Williams, Hunter Woodlief

Suther/Hicks — D’Zayvia Colbert, Jonathan Edwards, Henry Gracia, Courtney Harp, Connor Hicks, Madison King, Tamiya King, Orquidia Martinez, Stevie Small Richardson, Brianna Strickland, Pearla Tabor

Pennington/Blacknall — Giovanni Bautista-Vargas, Kaleah Bullock, Donnell Foster, De’Andre Glover, Jhanayia Goode-Harrell, Tavion Harris, Michell Hernandez-Segundo, Quindarius Hester, Ronasia Kearney, Kaylee Kingsberry, Ziya Perry, Jesse Sanford, Jonas Tant, Lauren Taylor, Hailey Watson, Madison Woodlief, Jakiya Kelly

 

First grade

Currin/Pulley — Anthony Allen, Edwin Alvarado Romero, Ahnysha Bullock, Osvaldo Figueroa Jr. , Saniyah Rogers, Jada Scott, Andrea Villa Gallardo, Tristin Williams

Smith/Faines — Gary Faulkner, Sincere L. Green, Rahmel Taylor, Angela Verdugo-Salas, Elijauron Williams

Hanson/Rice — Victor Aguirre, Elijah Beal, Kaelin Brown, Tyreese Burt, Kaden Camp, Joshua Jenks, Jordan Jones, Jessica Strickland, Jeffrey Strong

 

Second grade

Landen/Frazier — Liz Diaz, Khalil Hicks, Rhiannon Ramsey, Dallas Roberson, Lillian Stainback

Willis/Frazier — Charles Eugene, Keil Samonte

Simpson/Ward — Camryn Foster, Nevaeh Leming-Green, Jada Lozada, Waylon Smith, Jerry Stanton Jr

 

Third grade

Barnes/Somerville — Justin Gregory, Kailey Hayes, Morgan Strickland

Tyburski/Somerville — Hailey Boone, Levi Eutsler, Jane Faulkner, Azaria Hargrove, Jada Lewis, Devon’ta Williams

Kanouff/Somerville — Andrew Evans, Darion Leming Green

 

Fourth grade

Murphy — Adrian Aguilera, Rebecca Currin, Jackson Hopper, Rosanna Kanouff

Waite — Dustin Pulley, Stephanie Salazar, Makayla Williams, Diamond Williamson

Stallings — Maegan Faulkner, De’Ja Howard, Joel Lewis, Cheyenne Owen, Camron Silvious

 

Fifth grade

Faulkner — Jabari Jones, Asia Loyd

Farmer — Justin Dement, Daniel Veerasammy

Rubin — Victoria Glasscock, Robert Hopper, Brayden Patterson, Makayla Starkie

Jordan — Keonna Cannady, Johnathon Clark, Bruce McClinton, Omarion Pierce

Moss — Sam Beckwith, Jarrod Harris, Selena Richardson

 

Principal List

Rebecca Currin, Rosanna Kanouff, Denzel Veerasammy, Victoria Glasscock, Robert Hopper, Jolvin Kingsberry, Haley Williams

 

Perfect attendance

Elvis Aguirre, Davis Faulkner, Henry Gracia, Joseph Kingsberry, Stevie Small Richardson, Pearla Tabor, Donnell Foster, Lauren Taylor, Madison Woodlief, Edwin Alvarado Romero, Philip Hunt, Sincere Leming Green, Angela Verdugo Salas, Victor Aguirre, Kaden Camp, Kyra Bou, Lola Foster, Dylan Thomas, Devine Williams, Charles Eugene, Alex Martinez Sosa, Elijah Taylor, Angel Jones, Nevaeh Leming Green, Khalisha Baskerville, Levi Eutsler, Hason Foster, Darion Leming Green, Quentin Terry, Ashland Carroll, Jackson Hopper, Rosanna Kanouff, Dustin Pulley, Ny’Asia Taylor, Makayla Williams, Cheyenne Owen, Daniel Thomas Jr. Megan Dickerson, Christopher Satterwhite, Tony Bou, Kristophe’ Burwell, Victoria Glasscock, Sam Beckwith, Jarrod Harris

 

Gold Team

Elvis Aguirre, Xavier Bowen, Lanita Cooke, Gabrielle Devine, Dakota Dickerson, Monserratt Perdomo Dominguez, Devin Edwards, Davis Faulkner, Saniya Hicks, Haley James, Simon Rodriguez Jimenez, Saydeline Barron Mejia, Dylan Satterwhite, KaRena Williams, Hunter Woodlief, Joseph Batchelor, D’Zayvia Colbert, Jonathan Edwards, Henry Gracia, Courtney Harp, McKenzie Heath, Todd Hedgepeth, Connor Hicks, Jordan Ivey, Hayden Jenkins, Madison King, Tamiya King, Joseph Kingsberry, Orquidia Martinez, Joseph Mata, Qi’Mya Shearin, Stevie Small Richardson, Makia Snead, Brianna Strickland, Pearla Tabor, Giovanni Bautista Vargas, Kaleah Bullock, Donnell Foster, Andre’s Garrafa Acosta, De’Andre Glover, Michelle Hernandez Segundo, Kiara Hernandez, Quindarius Hester, Ronasia Kearney, Kaylee Kingsberry, Kaydee Lassiter, Ziya Perry, Jesse Sanford, Kurt Simmons, Jonas Tant, Lauren Taylor, Hailey Watson, Madison Woodlief, Jakiya Kelly, Anthony Allen, Edwin Alvarado Romero, Olyel Barron Mejia, Ahnysha Bullock, Layla Faulkner, Francisco Guana Diaz, Hulayna Gilbert, Ashley Hennessey, Dahaven King, Melina Rodriguez-Cedeno, Saniyah Rogers, Jada Scott, Andrea Villa Gallardo, Gary Faulkner, Jamiya Fitts, Tynijah Hargrove, Tenell Hunter, Sincere Green, Jose Mendoza, Javon Price, Carla Renteria, Rahmel Taylor, Tristen Tuck, Angela Verdugo Salas, Victor Aguirre, Elijah Beal, Kaelin Brown, Tyreese Burt, Kaden Camp, Kahmari Dunston, Natividad Guana Diaz, Jordan Jones, Malik McGee, Rafael Morales, Jaylin Person, Addison Stainback, Jessica Strickland, Jeffrey Strong, Janiya Wilkins, Symiah Alston, Hannah Ashworth, Daniel Badillo, Kyra Bou, Amarion Cooper, Jacob Dement, Lola Foster, Liz Diaz, Blake Hicks, Khalil Hicks, Keyanna Morgan, Wyatt Pulley, Rhiannon Ramsey, Dallas Roberson, Lillian Stainback, Isreal Terry, Dylan Thomas, Coleman Wiesner, Devine Williams, Xiyahna Alston, Dillion Baskerville, Ephrosina Boktour, Justin Crockett, Elinna Diaz, Charles Eugene, Karla Flores-Reyes, Tenigh Kelly, Alex Martinez-Sosa, Bradley Patterson, Makayla Person, Zequan Richardson, Keil Samonte, Elijah Taylor, Alyssa Thomas, Laura Thomas, Joshua Wimbush, Marvin Alvarado Romero, Austin Edwards, Camryn Foster, Lisa Gibson, Dashone Hargrove, Amare’ Harris, Kristin Hunt, Nevaeh Leming-Green, Jada Lozada, Jamayer Powell, Waylon Smith, Tristan Taylor, Khalisha Baskerville, Tiaira Covington, Kailey Hayes, Christopher Overton, Olivia Rollins, Morgan Strickland, Marleni Arendida Ortega, Blake Dickerson, Jordan Edwards, Jane Faulkner, Azaria Hargrove, Tahya Johnson, Alexander Peoples, Nathaniel Ragan, Jaheim Slade, Taylor Thompson, Devon’ta Williams, Andrew Evans, Mary Gilbert, Allison Harp, Jason Lewis, Alexander Mendoza, Hunter Stanton, Kalei Parrish, Adrian Aguilera, Ashland Carroll, Rebecca Currin, Jordan Dunn, Zah’Mari Durham, Tylor Eaton-Waters, Amari Green, Xavier Hicks, Jackson Hopper, Rosanna Kanouff, Brandon King, DeNisse Velazquesz, Aaliyah Carter, Nathan Boardman, Ryan Faulkner, Elijah Foster, Lacie Heath, Hailey Lozoda, Dustin Pulley, Stephanie Salazar, Ny’Asia Taylor, Ben West, Makayla Williams, Diamond Williamson, William Dickerson, Maegan Faulkner, Damarius Harris, De’Ja Howard, Courtney Kuntz, Cheyenne Owen, Camron Silvious, Daniel Thomas Jr., Asha White, Malik Williams, Sabrina Bass, Taylor Dement, Megan Dickerson, Katelynn Hennessey, Maria Hernandez, Elijah Johnson, Jabari Jones, Asia Loyd, Marquez Bhansingh, Lamaurice Bridges, James Davis, Justin Dement, Amy Isidro, Diamonte Jones, Jordan Jones, Bryanna Kingsberry, Dylan Loznicka, Alsiha Pulley, Denzel Veersammy, Destiny Weaver, Jhaiiheeim Wilkins, Tony Bou, Kristophe’ Burwell, Victoria Glasscock, Maci Hawks, Robert Hopper, Tiona Johnson, Mollie Joyner, Jolvin KIngsberry, Brayden Patterson, DeMarcus Roberts, Makayla Starkie, Noah Terry, Carissa Vasquez, Haley Williams, Rielly Wortham, Keonna Cannady, Johnathan Clark, Robert Durham, Lucas Maynard, Bruce McClinton, Omarion Pierce, Amir Winston, Sam Beckwith, Tyjee Covington, Jarrod Harris, Chad Lassiter, Makayla Matthews, Selena Richardson, Kayli Potter, Marcus Winters, Jayson Baskerville, Bradley Hunter, Chloe Dement, Trace Gallagher, Marco Hernandez Jr., Tiana Hargrove, Haylie Hollowell, Shajae Jones, Rodney Kearney Jr.Ian Kidd-Ponce, Alexandra Salazar-Villa, Shya Sidney, Quenti’Yanna Simmons, Aniya Slade, Christian Smith, Uziel Sosa, Amaya Williams, Jamileth Yoshizaki Acosta