Kerr Vance Academy - Headmaster’s Lists/honor roll

Jun. 22, 2013 @ 07:49 PM

 

Foutth quarter

 

Headmaster’s List

Seventh grade: Kayla Abbott, Richard Allen, Charlie Averett, Nicholas Ellington, Abby Harris, Becca Johnson, Beau Nutter, Eugenia Parish, Nan Parrish, Riley Short, Justin Watts

Eighth grade: Kennedy Adcock, Kaylee Green, Drew Griggs, Lily Parker, Emma Pelfrey

Ninth grade: Kayla Holder, Gabrielle Nutter

10th grade: Cristin Abbott, James Averette, Shannon Cash, Meredith Ellington, Jacey Monahan, Betsy Murphy, Rachel Ross, Bailee Tippett

11th grade: Bryles Cutts, Wes Hight, Beth Hilburger, Rebecca Ross, Cole Smith, Maggie Thompson

12th grade: Brandon Dickerson, Meredith Freeman, Isabelle Goodwin, Kaitlyn Jackson, Catherine Kilian

 

A/B honor roll

Seventh grade: John Averette, Gabriel Carr, Nicole Dunkley, Jourdan Folger, Dawson Gwynn, Brian Himmel, Caroline Hoyle, Dylan Musselman, Sydney Naradzay, Cam Pritchett, Bret Rogers, Wil Short, Holly Steg

Eighth grade: Banks Conde, Dawson Duckworth, Ashley Gay, Jacob Goswick, Jared Hicks, Ben Johnson, Aaron Lombard, Carrington Matias, Meagan O’Leary

Ninth grade: Carrie Johnson, Sophie Naradzay, Emily Overby, Akshar Patel, Channie Renn, Cameron Rogers, Dustin Smith, Jordan Smith, Katie Steg, David Thorp, Makala West, Daniel Wilkerson

10th grade: Claire Edwards, Joseph Everett, Claire Freeman, Lyndsey Jones, McKenzie Jones, Addison Mabry, Clay Mattingly, Caleb Weiss

11th grade: Taylor Abbott, Parkins Davis, Dana Evans, Beverly Foster, Caitlyn Holmes, Hank Pelfrey, Harrison Preddy, Ashton Rainey, Nicholas Short, Price Wester

12th grade: Hannah Abbott, Kelsey Aycock, Rebekah Aycock, Shannon Ayscue, Sidney Callahan, Daniel Currin, Cameron Ford, Emily Frazier, Hayes Griggs, Alexandra Gwynn, George Hoyle, Franklin Irvin, Morgan King, Brittney Lopez, Hunter Meffert, Luke Pegram, Derrius Perry, Dallas Smith, Rachel Warren, Morgan Watkins, Emma Wilson

 

2nd semester

 

Headmaster’s List

Seventh grade: Kayla Abbott, Richard Allen, Charlie Averett, Becca Johnson, Eugenia Parish, Nan Parrish, Riley Short, Justin Watts

Eighth grade: Kaylee Green, Drew Griggs, Lily Parker, Emma Pelfrey

Ninth grade: Kayla Holder

10th grade: Shannon Cash, Meredith Ellington, Betsy Murphy, Rachel Ross

11th grade: Wes Hight, Rebecca Ross, Cole Smith

12th grade: Brandon Dickerson, Cameron Ford, Kaitlyn Jackson, Luke Pegram, Dallas Smith

 

A/B honor roll

Seventh grade: John Averette, Cabriel Carr, Nicole Dunkley, Nicholas Ellington, Jourdan Folger, Dawson Gwynn, Abby Harris, Brian Himmel, Caroline Hoyle, Curtis Murphy, Dylan Musselman, Sydney Naradzay, Beau Nutter, Max Perry , Cam Pritchett, Bret Rogers, Wil Short,

Eighth grade: Kennedy Adcock, Banks Conde, Dawson Duckworth, Hayley Fisher, Ashley Gay, Jacob Goswick, Jared Hicks, Ben Johnson, Aaron Lombard, Carrington Matias, Meagan O’Leary

Ninth grade: Carrie Johnson, Sophie Naradzay, Gabrielle Nutter, Emily Overby, Akshar Patel, Channie Renn, Cameron Rogers, Dustin Smith, Jordan Smith, Katie Steg, David Thorp, Makala West, Daniel Wilkerson

10th grade: Cristin Abbott, James Averette, Joseph Everett, Claire Freeman, Sam Fuquay, David Huff, Lyndsey Jones, McKenzie Jones, Addison Mabry, Clay Mattingly, Jacey Monahan, Bailee Tippett, Caleb Weiss

11th grade: Taylor Abbott, Chandler Currin, Bryles Cutts, Parkins Davis, Dana Evans, Beverly Foster, Beth Hilburger, Caitlyn Holmes, Hank Pelfrey, Harrison Preddy, Ashton Rainey, Nicolas Short, Maggie Thompson, Price Wester

12th grade: Hannah Abbott, Kelsey Aycock, Rebekah Aycock, Shannon Ayscue, Sidney Callahan, Daniel Currin, Jessica Darnell, Emily Frazier, Meredith Freeman, Isabelle Goodwin, Hayes Griggs, Alexandra Gwynn, George Hoyle, Franklin Irvin, Catherine Kilian, Morgan King, Brittney Lopez, Hunter Meffert, Foy Parker, Hannah Powell, Rachel Warren, Morgan Watkins, Adam Wegener, Emma Wilson

 

2012-2013 School Year

 

Headmaster’s List

Seventh grade: Kayla Abbott, Richard Allen, Charlie Averett, Abby Harris, Becca Johnson, Eugenia Parish, Nan Parrish, Riley Short, Justin Watts

Eighth grade: Kennedy Adcock, Kaylee Green, Drew Griggs, Lily Parker, Emma Pelfrey

Ninth grade: Kayla Holder, Cameron Rogers

10th grade: James Averette, Shannon Cash, Meredith Ellington, Jacey Monahan, Betsy Murphy, Rachel Ross, Bailee Tippett

11th grade: Wes Hight, Rebecca Ross

12th grade: Brandon Dickerson, Cameron Ford, Kaitlyn Jackson, Hunter Meffert, Luke Pegram

 

A/B honor roll

Seventh grade: John Averette, Gabriel Carr, Nicole Dunkley, Nicholas Ellington, Jourdan Folger, Dawson Gwynn, Brian Himmel, Caroline Hoyle, Curtis Murphy, Dylan Musselman, Sydney Naradzay, Beau Nutter, Cam Pritchett, Bret Rogers, Wil Short

Eighth grade: Dawson Duckworth, Hayley Fisher, Ashley Gay, Jacob Goswick, Jared Hicks, AJ Holloway, Ben Johnson, Aaron Lombard, Carrington Matias, Meagan O’Leary

Ninth grade: Carrie Johnson, Sophie Naradzay, Gabrielle Nutter, Emily Overby, Akshar Patel, Channie Renn, Dustin Smith, Jordan Smith, Katie Steg, David Thorp, Makala West, Daniel Wilkerson

10th grade: Cristin Abbott, Joseph Everett, Claire Freeman, Sam Fuquay, Jordan Hogge, David Huff, Lyndsey Jones, McKenzie Jones, Juan Lopez, Addison Mabry, Clay Mattingly, Kathryn O’Leary, Caleb Weiss

11th grade: Chandler Currin, Bryles Cutts, Parkins Davis, Dana Evans, Beverly Foster, Beth Hilburger, Caitlyn Holmes, Hank Pelfrey, Ashton Rainey, Nicholas Short, Cole Smith, Maggie Thompson, Price Wester

12th grade: Hannah Abbott, Kelsey Aycock, Rebekah Aycock, Shannon Ayscue, Sidney Callahan, Daniel Currin, Jessica Darnell, Emily Frazier, Meredith Freeman, Isabelle Goodwin, Hayes Griggs, Alexandra Gwynn, George Hoyle, Franklin Irvin, Catherine Kilian, Morgan King, Brittney Lopez, Foy Parker, Hannah Powell, Dallas Smith, Rachel Warren, Morgan Watkins, Adam Wegener, Emma WIlson